تاریخ انتشار: 6/6/2017 12:00:00 AM
شناسه مطلب: 101
​انتشار فراخوان دهمین کتاب سال رضوی در کشورهای دیگر

​انتشار فراخوان دهمین کتاب سال رضوی در کشورهای دیگرفراخوان دهمین جشنواره بین‌المللی انتخاب کتاب سال رضوی در رایزنی‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در 65 کشور در سراسر جهان منتشر شد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)  دبیر اجرایی دهمین جشنواره بین‌المللی انتخاب کتاب سال رضوی با بیان این خبر گفت: فراخوان دهمین جشنواره بین‌المللی انتخاب کتاب سال رضوی که به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی توسط سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و اسناد آستان قدس رضوی تهیه شده، از طریق نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی به 80 رایزنی و نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در 65 کشور جهان ارسال شد.
 
مهدی قیصری‌نیک اظهار کرد: این فراخوان از طریق نمایندگی‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان به مراکز علمی و پژوهشی، دانشگاهی، محققان و پژوهشگران علوم اسلامی کشورهای مختلف ارسال شده است.
 
وی اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های علمی، هنری و پژوهشی مرتبط با سیره و ابعاد مختلف شخصیت امام رضا(ع)، شناسایی، تجلیل و حمایت از تولیدکنندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در این زمینه و کمک به انتشار گسترده آن‌ها را از اهداف برگزاری دهمین جشنواره انتخاب کتاب سال رضوی عنوان کرد و افزود: دهمین جشنواره بین‌المللی انتخاب کتاب سال رضوی در بخش‌های کتاب برتر، کتاب دیجیتال برتر، پایان‌نامه برتر، ناشر برتر و حمایت از آثار رضوی با موضوع امام رضا(ع) و خاندان آن حضرت، برگزار می‌شود.
 
دبیر اجرایی دهمین جشنواره بین‌المللی انتخاب کتاب سال رضوی گفت: نویسندگان، فعالان حوزه فرهنگ رضوی و ناشران می‌توانند تا 20 خردادماه سال جاری، آثار خود را به دبیرخانه جشنواره انتخاب کتاب سال رضوی ارسال کنند. آیین اختتامیه جشنواره نیز همزمان با دهه کرامت، در سازمان کتابخانه‏‌ها، موزه‌‏ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.
 
نویسندگان، ناشران و فعالان در حوزه رضوی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزییات این جشنواره به سایت جشنواره به نشانی library.aqr.ir/ketabsal مراجعه کنند.