تاریخ انتشار: 7/29/2017 12:00:00 AM
شناسه مطلب: 106
​مهلت ارسال اثر به جشنواره کتاب سال دانشجویی تمدید شد

​مهلت ارسال اثر به جشنواره کتاب سال دانشجویی تمدید شدسازمان انتشارات جهاد دانشگاهی 15 مرداد‌ماه را آخرین مهلت ارسال اثر به دبیر‌خانه بیست و چهارمین دوره جشنواره کتاب سال دانشجویی اعلام کرد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، مهلت ارسال اثر به بیست و چهارمین دوره جشنواره کتاب سال دانشجویی تا 15 مرداد‌ماه تمدید شد.   

این دوره از جشنواره کتاب سال دانشجویی در سه بخش اصلی، ویژه و جنبی برگزار خواهد شد. مولفان و مترجمانی می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند که طی سال‌های 1394 و 1395 آثار خود را به چاپ رسانده و در این مدت در یکی از دانشگاه‌ها یا حوزه‌های علمیه سراسر کشور در همه مقاطع تحصیلی اشتغال به تحصیل داشته باشند.

در بخش اصلی این جشنواره آثار در گروه علوم انسانی(شامل شاخه های دین و فلسفه، زبان و ادبیات، روان شناسی، حقوق و علوم سیاسی، تاریخ، مدیریت و اقتصاد، علوم اجتماعی، تربیت بدنی و ...)، گروه علوم پایه(شامل شاخه های فیزیك، شیمی، زیست شناسی، زمین شناسی، ریاضی و...)، گروه فنی و مهندسی(شامل شاخه های كامپیوتر، الكترونیك، عمران، مكانیك، صنایع و...)، گروه کشاورزی و منابع طبیعی(شامل شاخه های منابع طبیعی: زراعت، صنایع چوب، باغبانی و دامپروری و...)، گروه علوم پزشکی و دامپزشکی( شامل شاخه‌های پزشكی، دندانپزشكی، دامپزشكی، پرستاری، مامایی و...) و گروه هنر و معماری(شامل شاخه‌های معماری، نقاشی، موسیقی، عكاسی و...) به رقابت می‌پردازند.

در بخش ویژه نیز آثار در شاخه‌های اقتصاد مقاومتی تولید - اشتغال(شعار سال 96)، اشتغال و کارآفرینی، فضای مجازی، گردشگری، تجاری‌سازی دانش و فناوری‌های نوین، فرهنگ عمومی و آسیب‌های اجتماعی و مطالعات قرآنی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

افراد واجد شرایط پس از ثبت ‌نام و تکمیل فرم الکترونیکی باید دو نسخه از اثر خود را به دبیرخانه این جشنواره به نشانی تهران، خیابان انقلاب، خیابان فخررازی، خیابان ژاندارمری شرقی، پلاک 72، سازمان انتشارات جهاددانشگاهی ارسال کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های 66952727 و 66971184 تماس بگیرند.

کتاب‌های الکترونیکی که برای جشنواره ارسال می‌شود باید دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برچسب هولوگرام مربوطه باشند.

آئین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان این جشنواره هر سال آبان‌ماه، همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی برگزار می‌شود.