تاریخ انتشار: 11/6/2017 12:00:00 AM
شناسه مطلب: 130
چهارمین دوره جایزه کتاب سال سیستان و بلوچستان فراخوان داد

چهارمین دوره جایزه کتاب سال سیستان و بلوچستان فراخوان داداداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان فراخوان چهارمین دوره جایزه کتاب سال این استان را منتشر کرد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)فراخوان چهارمین دوره کتاب سال استان سیستان و بلوچستان از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان منتشر شد.

تشویق و ایجاد انگیزه در مولفین، مترجمان و ناشران استان و تجلیل از خادمان و پدید‌آورندگان کتاب و ارتقاء دیدگاه  و هویت فرهنگی ناشران و اهل قلم به‌عنوان اهداف این رویداد فرهنگی اعلام شده است.

بخش‌های انتخاب کتاب برگزیده شامل شعر، داستان، ادبیات فارسی، تاریخ، جغرافیا،  فرهنگ ‌بومی، دینی، مذهبی‌، هنر، حقوق، علوم‌اجتماعی و روان‌شناسی، اقتصاد و مدیریت دولتی، کودک و نوجوان و معماری است.

کتاب‌هایی که با موضوعات اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، وحدت اسلامی و انسجام ملی،  نماز و نیایش، سبک زندگی اسلامی، ایرانی، ایثار وشهادت و دفاع مقدس،  امر به معروف و نهی از منکر به چاپ رسیده‌اند در بخش ویژه داوری می‌شوند.

شرایط و مقررات این دوره نیز به شرح زیر است:

محتوای کتاب دارای ارزش فرهنگی و منطبق با  معیار‌های تحقیقی و ماخوذ از منابع معتبر و مستند باشد.
آثار ارسالی باید نخستین‌بار در فاصله زمانی اول فروردین‌ماه سال 95 لغایت 15 دی‌ماه سال 96 چاپ شده باشند.

پدیدآورندگان اثر اعلم از ناشر، مولف و مترجم بومی باشند.
نویسندگان غیربومی در صورتی می‌توانند در انتخاب کتاب سال استان شرکت کنند که محتوای اثرشان از نظر موضوع و مضمون درباره سیستان و بلوچستان باشد.

برای آثاری که در زمینه استان سیستان و بلوچستان نگارش شده باشد مبنا از سال 1390 تا 1395 است، مشروط به اینکه در سه دوره قبلی برگزاری کتاب سال آموزشی و افست نباشد.

ارسال دو نسخه از هر عنوان اثر به دبیر‌خانه چهارمین جایزه کتاب سال استان الزامی است. اثار ارسالی عودت داده نخواهد شد.
جوایز برگزیدگان در بخش کتاب برگزیده لوح تقدیر، تندیس و اهدای جایزه نقدی ویژه  و در بخش کتاب شایسته‌تقدیر لوح تقدیر و اهدای جایزه نقددی پیش‌بینی شده است.

داوری آثار نیز توسط استادان مطرح حوزه و دانشگاه انجام می‌شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این رویداد فرهنگی می‌توانند اثار خود را تا 15 دی‌ماه به دبیر‌خانه جایزه کتاب سال ارسال کنند. مراسم اختتامیه اسفند‌ماه برگزار می‌شود.