تاریخ انتشار: 6/10/2018 12:00:00 AM
شناسه مطلب: 2165
بیست‌و‌ششمین دوره جایزه جهانی كتاب سال فراخوان داد

بیست‌و‌ششمین دوره جایزه جهانی كتاب سال فراخوان دادفراخوان بیست‌‌و‌ششمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در دو حوزه مطالعات اسلامی و مطالعات ایرانی منتشر شد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) دبیرخانه جایزه جهانی كتاب سال جمهوری اسلامی ایران، بیست‌و‌ششمین دوره جایزه جهانی كتاب سال را با هدف شناسایی و معرفی كتاب‌های ارزشمند در دو حوزه مطالعات اسلامی و مطالعات ایرانی، در سه بخش تألیف، ترجمه و تصحیح كه برای نخستین‌بار طی سال گذشته میلادی(۲۰۱۷) به زبان‌های گوناگون در كشورهای مختلف (غیر از ایران) چاپ شده است، در بهمن ماه سال جاری برگزار می‌كند.
 
بر اساس فراخوان بیست‌و‌ششمنی دوره جایزه جهانی كتاب سال از تمام ناشران، پدیدآورندگان و صاحب‌نظران دعوت می‌شود، یک نسخه از كتاب مورد نظر خود را برای شركت در این دوره جایزه، به نشانی دبیرخانه ارسال كنند.
 
موضوع آثار ارسالی:
 
الف ـ مطالعات اسلامی: كلیات، معارف اسلامی، تاریخ اسلام، رجال، اخلاق، علوم قرآنی، حدیث، ترجمه متون اسلامی، قرآن‌پژوهی و تفسیر، فقه و حقوق اسلامی، علم كلام، فلسفه، تصوف و عرفان، تاریخ علم در اسلام، فرهنگ و تمدن اسلامی، اقتصاد اسلامی، هنر و معماری اسلامی، مطالعات اسلام معاصر و غیره.
 
ب ـ مطالعات ایرانی: كلیات، زبان و زبان‌شناسی ایرانی، مردم‌شناسی، تاریخ علم در ایران، شعر و ادب فارسی، تاریخ ایران، هنر و معماری ایرانی، تاریخ و تمدن ایران باستان، ترجمه آثار اندیشمندان ایرانی و غیره.
 
ویژگی‌های آثار ارسالی:
 
الف) برخورداری از ابتكار و خلاقیت در ارائه بینش اسلامی و تحقیقات و مطالعات ایرانی
 
ب) بهره‌مندی از ارزش‌های فرهنگی بسیار درخور توجه و منطبق با معیارهای تحقیقی و پژوهشی و استناد به منابع معتبر وعلمی.
 
ج) تناسب حجم كتاب با محتوا، فصل‌بندی موضوع‌ها، رعایت هماهنگی فصول و یک‌دستی مطالب، ذكر فهارس فنی، اهتمام به ویراستاری، ارایه مناسب كتاب و نداشتن اغلاط چاپی.
 
د) رعایت معیارهای اساسی ترجمه در كتاب‌های ترجمه شده
 
هـ) رعایت آداب و قواعد تصحیح انتقادی متون به همراه توضیحات و حواشی لازم، و ارائه نسخ بدل به حد كافی در كتاب‌های تصحیح‌ شده
 
از تمامی ناشران، پدیدآورندگان و صاحب‌نظران دعوت می‌شود یک نسخه از كتاب‌ مورد نظرخود را برای شركت در این دوره از جایزه جهانی كتاب سال جمهوری اسلامی ایران، تا ۳۱ شهریورماه سال جاری به نشانی تهران، میدان هفتم‌تیر، خیابان قائم‌مقام فراهانی، ابتدای خیابان فجر، ساختمان شماره۷، طبقه پنجم، دبیرخانه جایزه جهانی كتاب سال جمهوری اسلامی ایران ارسال كنند.
 
علاقه‌مندان برای كسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۸۸۸۶۱۳۲۰ تماس بگیرند و یا به سایت www.bookaward.ir مراجعه كنند.