تاریخ انتشار: 6/1/2019 12:00:00 AM
شناسه مطلب: 2192
نخستین جشنواره ملی «کاما» فراخوان داد ا

نخستین جشنواره ملی «کاما» فراخوان داد اانجمن نابینایان ایران و انجمن علمی و آفرینش های هنری معلولان ایران با مشارکت موسسه خانه کتاب و دیگر نهادها، نخستین جشنواره ملی «کاما» (کتاب افراد دارای معلولیت ایران» را برگزار می کند.


به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب، نخستین جشنواره ملی «کاما» با هدف توجه جامعه به معلولان کشور، شناسایی و معرفی کتاب های برتر حوزه افراد دارای معلولیت، تقدیر از آثار برتر معلولان اهل قلم و تقدیر از آثار برتر نویسندگان، پژوهشگران و مترجمان در موضوع انواع معلولیت برگزار می شود.

بر اساس این فراخوان، دبیرخانه جشنواره از پدیدآورندگان، مترجمان، مصححان و ناشران دعوت می کند با پرکردن کاربرگ مخصوص جشنواره، کتاب یا کتاب های پیشنهادی خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

آثار ارسالی به این جشنواره باید برای نخستین بار در پنج سال اخیر(۱۳۹۷-۱۳۹۳) منتشر شده باشند و کتاب باید دارای برگه اعلام وصول باشد.  همچنین، آثاری در این جشنواره داوری و ارزیابی می شوند که پدیدآورنده یا ناشر کتاب، کاربرگ ثبت نام را پر کرده و به همراه دو نسخه از کتاب به دبیرخانه ارسال کند.

گفتنی است آثار دریافت شده بازگردانده نخواهد شد.

از جمله محورهای نخستین جشنواره ملی «کاما» می توان به موضوعات؛ اجتماعی؛ آسیب های اجتماعی مربوط به انواع معلولیت، توان بخشی افراد دارای معلولیت، روان شناسی مشاوره و پیش گیری از انواع معلولیت، شهر سازی و فضاهای شهری و مناسب سازی آنها برای افراد دارای معلولیت، تربیت بدنی و فضاهای ورزشی و مناسب سازی آنها برای افراد دارای معلولیت، پزشکی مرتبط با افراد دارای معلولیت، ادبیات داستانی، شعر، هنر، تاریخ و...(شامل آثار افراد دارای معلولیت) و کتاب های نشر بریل  اشاره کرد.

 علاقمندان می توانند تا ۳۱ مرداد ماه ۱۳۹۸ آثار خود را به نشانی تهران، خیابان استاد نجات الهی، خیابان اراک، پلاک ۴۶، طبقه همکف ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر  به تارنمای www.ADLhamgam.ir مراجعه یا با شماره تلفن های ۸۸۹۱۳۶۶۳- ۰۲۱و ۸۸۹۰۶۶۷۰-۰۲۱ تماس بگیرند.